Dom i wnętrze

Rolety czy żaluzje – co lepsze?

Coraz częściej dekorując okna, rezygnujemy z tradycyjnych zasłon i firanek. Niektórym kojarzą się z sielskim klimatem, inni unikają ich ze względu na alergie i trudności w utrzymaniu w czystości. Dobrą i szeroko dostępną alternatywą dla zasłon są rolety i żaluzje. Które wybrać? Jakie są zalety i wady obydwu rozwiązań?

Wygoda i nowoczesność

Żaluzje mogą wydawać się obecnie rozwiązaniem nieco przestarzałym, kojarzącym się z biurami i urzędami. Obecnie, na rynku dostępnych jest wiele opcji, np. żaluzje drewniane, które wyglądają o wiele bardziej estetycznie. Problem, który pojawia się przy ich użytkowaniu, dotyczy mechanizmu, który niestety ma tendencję do psucia się. Problematyczne i żmudne staje się też czyszczenie bardzo drobnych żaluzji.

Rolety są rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, którego popularność cały czas rośnie. Prawidłowo zamontowane rolety są praktycznie bezawaryjne, a do utrzymania czystości wystarczy wilgotna ściereczka. Dodatkowo to opcja dla wymagających. Np. rolety przyciemniające świetnie sprawdzą się w sypialni (blokując np. światło latarni), dzień-noc pozwalają w łatwy sposób regulować dopływ światła, a plisowane – nadają kuchni czy łazience elegancki wygląd. Rolety dostępne są w wielu kolorach, rozmiarach i modelach, dlatego każdy z łatwością znajdzie coś dla siebie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =