Sposób życia i styl

Typy cery – na co zwrócić uwagę przy pielęgnacji każdej z nich

Typów cery jest tak dużo jak osób na świecie. Nie każdej twarzy odpowiadać będą wszystkie kosmetyki pielęgnacyjne. Aby poprawić stan skóry na twarzy, należy dobrać do niej odpowiednie artykuły, które nie podrażniają jej podczas długotrwałego stosowania. Na co powinno się zwrócić uwagę wybierając produkty dopasowane do konkretnej cery?

Jak sprawdzić rodzaj cery?

Przede wszystkim należy stwierdzić jaki rodzaj cery występuje w poszczególnych przypadkach. Rodzajów jest wiele, a najpopularniejsze z nich to skóra sucha, cera normalna, skóra tłusta oraz cera mieszana. Na cerę znaczny wpływ mają geny, przez co zwykle nie zmienia się trwale jej typ, co pozwala na dobranie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Każda cera ma swoje właściwości, dzięki czemu jest możliwe stwierdzenie, jakiego typu kosmetyki powinno się dobierać. Wystarczy sprawdzić jakie cechy ma dany typ cery i na tej podstawie wyszukać odpowiednie produkty. 

Wysokim wpływem na cerę wykazują się płyny micelarne, które przez swój skład mogą działać podrażniająco i wysuszać skórę twarzy. Różne typy cery, wykazują się odmienną wrażliwością na owe składniki, dlatego należy określić jak konkretna cera może zareagować na dane składniki. Jeżeli skóra jest wyjątkowo wrażliwa, należy dobierać płyny micelarne do cery wrażliwej, co zapobiegnie to nieprzyjemnym konsekwencjom stosowania mocniejszych środków. Należy jednak pamiętać, iż nie wszystkie kosmetyki działać będą jednakowo, gdyż poza głównymi substancjami aktywnymi, posiadają również substancje pomocnicze, które będą się różnić w zależności od produktu. Na nie również trzeba zwracać uwagę, więc najlepiej testować różne kosmetyki, o podobnym składzie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 11 =