Przemysł produkcyjny jest specyficznym rynkiem, choć z odpowiednim podejściem zapewnia wysokie i regularne przychody. Jednakże bez dużej dozy umiejętności oraz doświadczenia nie obejdzie się sprawne działanie w tej branży. Szczególnie, jeśli nie zainwestujemy w wystarczającą ilość pracowników fizycznych oraz maszyn produkcyjnych. Te dwa filary precyzyjnie ze sobą połączone są w stanie zadbać o jak najlepszy i najszybszy proces całej produkcji danego towaru.
W XX wieku większość modeli produkcyjnych opierała się głównie na czynniku ludzkim. Jednak stały wzrost możliwości technologicznych oraz nowe mechaniczne i elektroniczne sposoby prac, pozwoliły na zmniejszenie liczby pracowników fizycznych. Oczywiście, nadal są oni zatrudniani do kontrolowania określonych maszyn, pełnienia pieczy nad ich okresową konserwacją i regularnymi przeglądami, ale firmy znacząco zredukowały ich liczbę.
W konsekwencji produkcja przyśpieszyła, mogła stać się bardziej masowa oraz wydajna. Mimo iż z roku na rok działania w tej dziedzinie stają się coraz bardziej zautomatyzowane i zrobotyzowane, to ludzie potrzebni są do kontroli nad nimi.
Do najbardziej powszechnych urządzeń wykorzystywanych na produkcji zaliczyć można sprzęt pakujący, zabezpieczający towar, modelujący go, a także chroniący przed uszkodzeniami. Poza tym, należy wyróżnić i kartoniarki, czyli tradycyjne maszyny do wytwarzania opakowań na produkty w różnorodnych wymiarach i wadze. Szczególnie przydatny w produkcji masowej i hurtowej. Inne ważne urządzenia można znaleźć na http://www.znakpak.com.pl.