Hobby i sport

Ćwiczenia dla seniorów – udany sposób na poprawę kondycji i poprawę zdrowia

Ćwiczenia fizyczne nie są zarezerwowane jedynie dla młodych osób. Coraz więcej seniorów decyduje się na aktywne spędzanie wolnego czasu. Najczęściej wybierają spacery czy trening z kijami zwany nordic walkingiem. Są również kluby sportowe, które oferują rozmaite zajęcia sportowe dla tej grupy wiekowej. Dlaczego osoby starsze powinny zdecydować się na podjęcie aktywności fizycznej? Odpowiedzi udzielamy w dalszej części artykułu. 

Dlaczego seniorzy powinni podjąć aktywność fizyczną? 

Powszechnie wiadomo, że ruch to zdrowie. Dzięki regularnym ćwiczeniom, można poprawić ogólną kondycję organizmu, co znajduje odzwierciedlenie w dobrym samopoczuciu. Osoby starsze, często skarżą się na boleści wynikające z rozmaitych schorzeń. Jak się okazuje, dzięki wykonywaniu pewnych ćwiczeń, mogą rozluźnić napięte mięśnie, co zniweluje ból i pozytywnie wpłynie na jakość życia. Ponadto, dzięki treningowi dla seniorów w Łodzi poprawią oni swoje krążenie, a także schudną. To ostatnie jest w szczególności istotne dla stawów, które przestają być obciążone zbędnymi kilogramami, a co za tym idzie, nie powodują bólu. 

Jakie rodzaje ćwiczeń są najlepsze dla seniorów? 

Najlepsze ćwiczenia dla seniorów to te, które pobudzają krążenie, dotleniają komórki, a także odciążają stawy i kręgosłup. W tym wypadku idealnie sprawdzą się: joga. pływanie, pilates, fitness dla seniorów czy wspomniany wcześniej nordic walking. Ćwiczenia nie powinny być zbyt intensywne. Najlepiej trenować 3-5 razy w tygodniu przez minimum pół godziny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + siedemnaście =