Technologia

Czy woda z dystrybutora jest szkodliwa?

Dystrybutory do wody to urządzenia, które można znaleźć w firmach, hotelach, a także placówkach medycznych. W ostatnim czasie w mediach pojawiały się informacje o tym, że korzystanie z takiego sprzętu może być niebezpieczne dla zdrowia. Okazuje się, że wątpliwości budzą przede wszystkim urządzenia butelkowe starszego typu.

Wady dystrybutorów butelkowych

Najtańsze dystrybutory wyposażone są dużą butlę umieszczaną na górze, z której grawitacyjnie wypływa woda. Niestety niektórzy producenci do wytworzenia butli wykorzystują tworzywa sztuczne zawierające bisfenol, a który może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. Dodatkowo w sytuacji, gdy zasobnik wystawiony jest na działanie promieniowania słonecznego, w jego wnętrzu mogą namnażać się bakterie, które potem są spożywane wraz z wodą.

Bezpieczne konstrukcje bezbutlowe

Żeby uniknąć problemów ze zdrowiem, należy sięgnąć po nowoczesny bezbutlowy dystrybutor wody podłączany bezpośrednio do systemu wodociągowego. Tego rodzaju sprzęt wykorzystuje wodę kranową, która przepływa przez system filtrów. Dzięki temu do odbiorcy trafia wolny od zanieczyszczeń, krystalicznie czysty płyn. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak wygląda taki dystrybutor wody Warszawa to miejscowość, którą należy odwiedzić. Na terenie stolicy takie urządzenia są bardzo popularne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × jeden =