Sposób życia i styl

Depilacja laserowa – co warto wiedzieć?

Depilacja laserowa to w dzisiejszych czasach bardzo popularny zabieg. Wykonywany jest za pomocą zaawansowanej technologii laserowej, która usuwa niechciane włosy z ciała. Zabieg ten zyskał popularność ze względu na swoją skuteczność i bezpieczeństwo.

Czym jest depilacja laserowa?

Laserowe usuwanie włosów jest zabiegiem kosmetycznym , który polega na usunięciu nadmiernego owłosienia z ciała za pomocą intensywnej wiązki światła . Światło lasera przechodzi przez powierzchnię skóry i niszczy mieszki (korzenie) włosów, zapobiegając przyszłemu wzrostowi tego konkretnego mieszka. Proces ten działa tylko na włosy o ciemnym kolorze i nie może być stosowany w przypadku włosów blond, siwych lub rudych.

Jak działa laserowe usuwanie włosów?

Wiązka lasera przechodzi przez skórę i celuje w korzeń każdego pojedynczego mieszka włosowego niechcianych włosów na ciele. Wiązka wnika głęboko w tkankę skórną i uszkadza mieszki włosowe, nie uszkadzając żadnych innych części skóry, w tym naskórka (warstwa zewnętrzna) lub skóry właściwej (warstwa wewnętrzna). Proces ten powoduje trwałe uszkodzenie tych mieszków włosowych, tak że nie mogą one rosnąć dalej po poddaniu ich działaniu wiązki laserowej. Całkowite usunięcie wszystkich niechcianych włosów na ciele wymaga kilku sesji, ponieważ typ skóry każdej osoby reaguje inaczej na zabiegi, w tym na laserowe usuwanie nadmiaru włosów.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów tego zabiegu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://dermo-medica.pl/oferta/zabiegi-na-cialo/venus-velocity/.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − osiem =