Sposób życia i styl

Jak dobierać akcesoria i zabawki do wieku dziecka?

Małe dziecko nieustannie się rozwija i codziennie uczy nowych rzeczy, dlatego dobór zabawek i akcesoriów to ważna kwestia. Odpowiednie akcesoria będą pozytywnie stymulować umysł i sprawność fizyczną malucha. Wybierając odpowiednie zabawki, trzeba wziąć pod uwagę wiek dziecka i etap jego rozwoju.

Etapy rozwoju dziecka

Pierwsze trzy lata życia pociechy to czas, w którym najszybciej się ona rozwija. Za pomocą dobrze dobranych akcesoriów możemy pomóc dziecku nabywać nowe umiejętności oraz rozwijać jego zainteresowanie światem zewnętrznym.

1 – 3 miesiąc życia – w tym czasie wyostrza się wzrok malucha. Dziecko zaczyna reagować na dźwięki dochodzące do niego z otoczenia, dlatego wtedy idealnym rozwiązaniem będą grzechotki lub karuzela z kolorowymi motywami zawieszona nad łóżeczkiem.

4 – 6 miesiąc życia – to okres, w którym dziecko zaczyna się przewracać na boki i spędza sporo czasu na brzuszku. Podnosi także główkę więc z ciekawością obserwuje otaczający go świat. Dobrą zabawką na ten czas są maty piankowe dla dzieci – gadżet ten pełni zarówno funkcję edukacyjną,  jak i zapewnia maluchowi odpowiedni komfort i bezpieczeństwo podczas zabawy i nauki raczkowania

7- 12 miesiąc życia – w tym czasie warto szczególnie zadbać o prawidłowy rozwój motoryki dziecka. Nadadzą się do tego kostki edukacyjne, piłki o różnej strukturze i wielkości, interaktywne książeczki (z klapkami, okienkami etc.) wykonane z różnych materiałów. To również czas na wprowadzenie do życia dziecka ukochanego pluszaka lub lalki

roczne dziecko – zaczyna stawiać pierwsze kroki więc niezwykle przydatne okażą się wszelkiego rodzaju pchacze pozwalające na naukę samodzielnego chodzenia. Można też kupić drewniane lub plastikowe klocki.

Dwu- i trzyletnie dziecko – w tym czasie dziecko  ma już swoje ulubione zabawki, autka, piłki czy lalki. Warto także pomyśleć o zakupie pierwszego rowerka – w zależności od stopnia rozwoju dziecka może to być rowerek biegowy albo pojazd trójkołowy. Jeżeli pociecha chodzi do żłobka lub przedszkola, będzie potrzebować plecaka, który musi spełniać dwie funkcje: być bezpieczny stanowić funkcjonalną zabawkę. Idealnym rozwiązaniem jest plecaczek Littlelife.  Firma ta produkuje plecaki w szerokiej gamie kolorów i kształtów (również zwierzęcych) dzięki czemu każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × dwa =