Biznes Rynek Finanse

Czym zajmują się firmy sprzątające?

Odpowiedź na pytanie, czym zajmują się firmy sprzątające nie budzi wątpliwości. Jednak profesjonalna firma, poza regularnymi pracami konserwacyjnymi wykonuje całą gamę „zadań specjalnych”, których nie mają możliwości lub czasu wykonać inni. Ponieważ czas relatywnie przekłada się na pieniądze, warto skorzystać z usług fachowców, mających doświadczenie w sprzątaniu obiektów handlowych, instytucjonalnych i publicznych.

Porządki w galeriach – zakres działania

Sprzątanie galerii handlowych może obejmować szereg czynności związanych z codziennym korzystaniem z powierzchni użytkowej, jak i przygotowaniami do otworzenia nowych lokali w centrum handlowym. Firma sprzątająca w Białymstoku w ramach swojej oferty proponuje między innymi:

– pobudowlane usuwanie zanieczyszczeń i kompleksowe sprzątanie nowo oddawanych punktów
– sprzątanie stref gastronomicznych
– dbanie o porządek na parkingach
– opiekę nad pomieszczeniami socjalnymi i toaletami
– podlewanie i pielęgnacja zieleni znajdującej się na terenie obiektu
– maszynowe mycie podłóg
– okresowe czyszczenie witryn wystawowych i okien i przeszkleń.

Jak widać, zakres kompetencji jest szeroki i obejmuje zarówno pojedyncze lokale, jak również całe galerie wraz z przynależnymi jej terenami zewnętrznymi. Aby zwiększyć atrakcyjność obiektu, należy dbać o jego czystość.

Tak dużych terenów jak galerie handlowe nikt nie posprząta własnoręcznie. Może to zrobić tylko firma posiadająca odpowiedni sprzęt i kwalifikacje. Koszty zatrudnienia specjalistycznej firmy są zwykle przystępne dla przedsiębiorców co w rezultacie daje oszczędności i wyższą jakość sprzątania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście + szesnaście =