Dom i wnętrze

Detale, które mają wpływ na wystrój łazienki

Urządzając łazienkę, przeważnie nie skupiamy się na wyborze odpowiednich detali oraz akcesoriów. To duży błąd, ponieważ to właśnie te elementy bardzo często mają decydujący wpływ na charakter całego pomieszczenia. Poza tym mogą się okazać niezwykle praktyczne, co we wnętrzu typowo użytkowym ma ogromne znaczenie. Warto postawić m.in. na stylowe baterie łazienkowe (wykonane z chromowanej stali), eleganckie dozowniki do mydła czy plecione kosze na bieliznę. 

Bierz kąpiel w stylowym otoczeniu

Łazienka pełni w każdym domu co najmniej kilka zadań, dlatego muszą się w niej znaleźć konkretne sprzęty i akcesoria. Priorytetem są oczywiście ergonomiczne meble i poszczególne elementy wchodzące w skład armatury, ale należy też zdecydować się na liczne detale.

W pierwszej kolejności powinny to być rozwiązania ułatwiające utrzymanie porządku i higieny – mowa tutaj m.in. o uchwytach do papieru toaletowego, pojemnikach i organizerach o oryginalnych kształtach, a także automatycznych dozownikach mydła albo szamponu. Koniecznie wybierajmy produkty o wyglądzie dostosowanym do wystroju całego wnętrza (np. z nierdzewnej stali). Z całą pewnością przyda się też bezdotykowa spłuczka toaletowa, będąca znakomitym rozwiązaniem dla zapominalskich – w tym zwłaszcza dzieci. Inne zalecane detale to:

– nowoczesne baterie podtynkowe Grohe 

– uchwyt na suszarkę do włosów lub szczoteczkę do zębów – mocowany do ściany za pomocą specjalnej przyssawki

– pojemniki na kosmetyki z regulacją rozmiaru

– podstawka na smartfona

– inteligentne lustro z funkcją wyświetlania daty i godziny, prognozy pogody czy wiadomości ze świata (połączone z telefonem)

– kosz na brudne ubrania z ciekawym nadrukiem 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 20 =