Sposób życia i styl

Jak często powinno karmić się psa?

Jednym z podstawowych obowiązków każdego właściciela czworonoga jest właściwe jego odżywianie. Należy jednak robić to w taki sposób, aby dostarczać psu odpowiednią ilość składników odżywczych, a jednocześnie go nie przekarmiać i nie dopuszczać do niedożywienia. W tym artykule podpowiemy, co podawać psu do jedzenia oraz jak często karmić czworonoga. 

Czym karmić psa? 

Sposobów na karmienie psa jest wiele. Najczęściej czworonogom podaje się wyroby im dedykowane takie jak mokre lub suche karmy. Wiele osób decyduje się również na samodzielne przygotowywanie pupilom odpowiednich posiłków, jednak wymaga to dysponowania odpowiednią wiedzą, więc nie każdy powinien stawiać na tego typu rozwiązanie. Karma mokra lub sucha taka jak np. Chappi jest odpowiednio zbilansowana i dostosowana do potrzeb psa uzależnionych od jego wielkości czy wieku. 

Ile powinien jeść pies? 

Jeśli chodzi o ilość jedzenia podawanego psu, to należy stosować się do wytycznych, jakie widnieją na opakowaniu danej karmy. Inna bowiem gramatura będzie odpowiednia dla małego psa, a inna dla dużego. Ponadto, powinno się zwrócić szczególną uwagę na częstotliwość podawania psu jedzenia. W przypadku szczeniąt, należy im serwować niewielkie ilości jedzenia stosunkowo często tj. około 3 razy dziennie. W przypadku dorosłych psów, wystarczy im podawać posiłek 1 lub 2 razy dziennie. Trzeba pamiętać także o tym, aby robić to na około 2h przed planowanym spacerem. Pies powinien zjeść spokojnie i mieć możliwość odpoczynku po jedzeniu. Jest to istotne przede wszystkim z przyczyn zdrowotnych. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × pięć =