Jak dbać o teren wokół domu?
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak dbać o teren wokół domu?

Przestrzeń wokół domu świadczy o jego właścicielach niemal równie mocno jak wnętrze, a czasem nawet bardziej, bowiem w końcu jest widoczne dla wszystkich. Jak zadbać o ten teren, by stanowił naszą wizytówkę i umożliwił spokojne korzystanie z okolic domu?

Organizacja i porządek

Na wstępie warto sobie wszystko spokojnie rozplanować i podejść do tego terenu tak jakbyśmy projektowali pomieszczenia w samym wnętrzu. Przestrzeń frontową, przed domem, przeważnie wykłada się kostką, co ułatwia dbanie tam o porządek. Można tam umieścić garaż, wiaty czy wszelkie tego typu udogodnienia.

Na tył, a więc tam, gdzie przeważnie znajduje się ogród, może prowadzić specjalny chodnik wytyczony wzdłuż ścian, co będzie stanowiło bardzo praktyczne rozwiązanie. Zależnie od potrzeb za domem można wstawić altanę czy stworzyć oczko wodne. Porządek powinien być również zachowany na samym tarasie, bowiem często będziemy przyjmować tam gości w okresie letnim.

Roślinność

Najwięcej problemów sprawia w kontekście terenu przy domu dbanie o roślinność. Poza umiejętnym rozmieszczeniem poszczególnych gatunków, należy o nie odpowiednio dbać. Pozbywamy się zatem chwastów, przycinamy krzaki i drzewa, a także pozbywamy się nieatrakcyjnych połaci trawy. Uciążliwym problemem mogą być pojawiające się insekty oraz owady, więc warto nabyć opryski na komary.

Jeżeli mamy bujną roślinność, to nie zaszkodzą też opryski na kleszcze, które mogą się okazać zbawienne, jeżeli posiadamy wychodzące na dwór zwierzęta – latem mogłyby one sprowadzać na sierści kleszcze, a te mogą się potem okazać niebezpieczne dla domowników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Remont domu – kroki jakie należy pod tym względem podjąć
Remont domu – kroki jakie należy pod tym względem podjąć
Posiadanie domu jednorodzinnego lub mieszkania wiąże się z faktem, iż trzeba w nim od czasu do czasu wykonać mniejszy lub […]
Jak wygląda proces odfrankowienia kredytu – krok po kroku
Jak wygląda proces odfrankowienia kredytu – krok po kroku
Kredytobiorcy, którzy zdecydowali się na zaciągnięcie kredytu we frankach borykają się z problemami związanymi ze spłatą rat w tej walucie. […]
Jak szybko zlokalizować infrastrukturę podziemną?
Jak szybko zlokalizować infrastrukturę podziemną?
Technika dostępna w obecnych czasach daje ogromne możliwości. Jedną z nich jest specyficzne badanie gruntu przeprowadzane za pomocą georadaru. Urządzenie […]
Ostatnie wpisy