Jak dbać o teren wokół domu?
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak dbać o teren wokół domu?

Przestrzeń wokół domu świadczy o jego właścicielach niemal równie mocno jak wnętrze, a czasem nawet bardziej, bowiem w końcu jest widoczne dla wszystkich. Jak zadbać o ten teren, by stanowił naszą wizytówkę i umożliwił spokojne korzystanie z okolic domu?

Organizacja i porządek

Na wstępie warto sobie wszystko spokojnie rozplanować i podejść do tego terenu tak jakbyśmy projektowali pomieszczenia w samym wnętrzu. Przestrzeń frontową, przed domem, przeważnie wykłada się kostką, co ułatwia dbanie tam o porządek. Można tam umieścić garaż, wiaty czy wszelkie tego typu udogodnienia.

Na tył, a więc tam, gdzie przeważnie znajduje się ogród, może prowadzić specjalny chodnik wytyczony wzdłuż ścian, co będzie stanowiło bardzo praktyczne rozwiązanie. Zależnie od potrzeb za domem można wstawić altanę czy stworzyć oczko wodne. Porządek powinien być również zachowany na samym tarasie, bowiem często będziemy przyjmować tam gości w okresie letnim.

Roślinność

Najwięcej problemów sprawia w kontekście terenu przy domu dbanie o roślinność. Poza umiejętnym rozmieszczeniem poszczególnych gatunków, należy o nie odpowiednio dbać. Pozbywamy się zatem chwastów, przycinamy krzaki i drzewa, a także pozbywamy się nieatrakcyjnych połaci trawy. Uciążliwym problemem mogą być pojawiające się insekty oraz owady, więc warto nabyć opryski na komary.

Jeżeli mamy bujną roślinność, to nie zaszkodzą też opryski na kleszcze, które mogą się okazać zbawienne, jeżeli posiadamy wychodzące na dwór zwierzęta – latem mogłyby one sprowadzać na sierści kleszcze, a te mogą się potem okazać niebezpieczne dla domowników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego autoklawy powinny znaleźć się w każdym gabinecie stomatologicznym?
Dlaczego autoklawy powinny znaleźć się w każdym gabinecie stomatologicznym?
Autoklawy stomatologiczne są istotnym elementem wyposażenia każdego gabinetu stomatologicznego. Służą do sterylizacji instrumentów i przyborów, które są używane przez dentystów […]
Ochrona eventów i imprez masowych – dlaczego jest tak ważna?
Ochrona eventów i imprez masowych – dlaczego jest tak ważna?
Ochrona imprez i wydarzeń masowych staje się tematem o rosnącym znaczeniu dla wielu krajów. Dlaczego, pytacie? Istnieje wiele powodów, dla […]
Rozszerzenie działalności swojej firmy na rynek szwedzki – jak to zrobić?
Rozszerzenie działalności swojej firmy na rynek szwedzki – jak to zrobić?
Udany eksport jest gwarancją na pomnożenie przychodów, zainteresowania coraz większej grupy klientów i zdobywania uznania nie tylko na rodzimym rynku […]
Ostatnie wpisy