Technologie & IT

Jak korzystnie wybrać sprzęt poleasingowy?

Wyposażenie zarówno firmy, jak i domu w sprzęt elektroniczny to zawsze swoiste wyzwanie i sztuka wyboru. Szczególnie istotne jest to w firmach, gdzie każda wydana złotówka zmniejsza zarobki firmy, a także istnieje pewne ryzyko uszkodzenia urządzeń przez pracowników. Zakup używanych komputerów, drukarek, telewizorów i innego sprzętu multimedialnego na rynku wtórnym to od zawsze ryzyko. Ponadto nie otrzymamy zwykle faktury VAT, co wyklucza uznanie takiego zakupu za koszt uzyskania przychodu. Jest jednak pewna alternatywa dla zakupów w sklepach.

Zakupujemy sprzęt poleasingowy

Wybór sprzętu poleasingowego to rozsądny kompromis między ceną a jakością naszych urządzeń. Wiele firm, szczególnie pracujących w modelu znanym z zachodu, wykorzystuje finansowanie poprzez leasing, a po okresie użytkowania, który wynosi zwykle od roku do dwóch, oddaje sprzęt do funduszu leasingowego lub profesjonalnej firmy zajmującej się skupowaniem laptopów poleasingowych i innych urządzeń. Otrzymamy fakturę i nierzadko rękojmię lub gwarancję dystrybutora.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu sprzętu poleasingowego?

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, czy firma dostarczająca nam wybrane urządzenia na pewno pozyskała je jako poleasingowe. Najprościej jest zweryfikować to poprzez sprawdzenie możliwości wystawienia faktury. Zakupiony od użytkownika lub funduszu leasingowego sprzęt zawsze dostarczany jest na fakturę. Dlatego też sprzęt poleasingowy zawsze wiąże się z fakturą. Ponadto też warto jest zobaczyć stronę internetową dostawcy i poszukać opinii o nim. W Internecie i nie tylko działa co najmniej kilka firm godnych zaufania, które to posiadają źródła zaopatrzenia w bardzo dobry sprzęt, który przed wystawieniem na sprzedaż jest dokładnie sprawdzany przez zespół fachowców danej firmy, a ponadto też ewentualne drobne usterki lub niedogodności wizualne usuwane są tak, by można było ponownie korzystać, jak ze sprzętu nowego. Bardzo wielu dystrybutorów podaje również kraj pochodzenia i fundusze, z którymi to współpracują.

Czy należy bać się takich urządzeń?

Przede wszystkim dostawcy tacy jak https://www.cebit.pl/laptopy-poleasingowe dokładnie sprawdzają sprzęt przed sprzedażą. Ponadto też dobre źródło, czyli dostawca sprzętu poleasingowego lub firma sprzedająca bezpośrednio dystrybutorowi, układa współpracę przez lata. Oznacza to, że oddawana jest taka elektronika, która to do końca działała sprawnie i nie było żadnych zastrzeżeń. Bardzo często również zmieniane są akumulatory i dyski twarde. Gwarantuje to pracę bezpieczną i przede wszystkim taką samą jak w przypadku nowego urządzenia za ułamek ceny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście − 8 =