Jak napowietrzyć wodę lub ścieki?
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak napowietrzyć wodę lub ścieki?

Napowietrzanie ścieków jest ważnym elementem ich oczyszczania. Dostarczone za pomocą specjalnych urządzeń – dyfuzorów rurowych – cząsteczki tlenu, biorą udział w rozkładzie osadów. Z kolei w zbiornikach wodnych, oczkach, stawach, czy hodowlach ryb, proces napowietrzania usuwa niestabilne pierwiastki i umożliwia zachowanie prawidłowego rozwoju flory i fauny. Obecność tlenu w ściekach czy wodzie jest niezbędna, więc metody napowietrzania są powszechnie wykorzystywane w przemyśle oraz w gospodarstwach domowych.

Jak działają dyfuzory rurowe?

Oczyszczalnie ścieków, zarówno komunalne, jak i te przydomowe, wykorzystują technikę rozkładu nieczystości w warunkach tlenowych. Dostarczenie odpowiednich ilości powietrza do zbiornika przyspiesza ich rozpad. Korzystając z urządzeń, dostępnych na stronie http://stagum-eko.pl/oferta/dyfuzory-rurowe/ można zaoszczędzić dużo energii oraz pieniędzy. Ten wydajny system może pracować w sposób ciągły lub przerywany, dzięki czemu ilość dostarczanego tlenu jest zawsze optymalna. Z kolei w wodzie znajdują się często niestabilne pierwiastki w postaci żelaza, siarki, czy manganu. Brak tlenu w oczkach wodnych, czy akwenach kąpielowych sprzyja rozwojowi groźnych mikroorganizmów.

Dostarczanie tlenu za pomocą dyfuzora jest szczególnie ważne w hodowlach ryb. Obecność tego cennego pierwiastka umożliwia im prawidłowy rozwój. Z urządzenia powszechnie korzysta się w stacjach uzdatniania wody. Technika polegająca na napowietrzaniu znalazła szerokie zastosowanie, dzięki swojej skuteczności oraz energooszczędności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto korzystać z łóżek rehabilitacyjnych?
Dlaczego warto korzystać z łóżek rehabilitacyjnych?
Przy wyborze odpowiedniego łóżka rehabilitacyjnego należy zwrócić uwagę wygodę oraz jego funkcje. W momencie, kiedy sprzęt jest dla nas za […]
Pokrowce czy etui – co wybrać?
Pokrowce czy etui – co wybrać?
Nowy smartfon to spory koszt. Nie ma się co temu dziwić, w końcu producenci co kilka miesięcy zaskakują nas jakąś […]
Wyposażenie, które zwiększy funkcjonalność naszego domu
Wyposażenie, które zwiększy funkcjonalność naszego domu
Producenci mebli proponują mnóstwo oryginalnych rozwiązań aranżacyjnych. Dzięki tak zróżnicowanemu asortymentowi można się szybko przekonać, że w efektownym stylu może […]
Ostatnie wpisy