Technologia

Jak napowietrzyć wodę lub ścieki?

Napowietrzanie ścieków jest ważnym elementem ich oczyszczania. Dostarczone za pomocą specjalnych urządzeń – dyfuzorów rurowych – cząsteczki tlenu, biorą udział w rozkładzie osadów. Z kolei w zbiornikach wodnych, oczkach, stawach, czy hodowlach ryb, proces napowietrzania usuwa niestabilne pierwiastki i umożliwia zachowanie prawidłowego rozwoju flory i fauny. Obecność tlenu w ściekach czy wodzie jest niezbędna, więc metody napowietrzania są powszechnie wykorzystywane w przemyśle oraz w gospodarstwach domowych.

Jak działają dyfuzory rurowe?

Oczyszczalnie ścieków, zarówno komunalne, jak i te przydomowe, wykorzystują technikę rozkładu nieczystości w warunkach tlenowych. Dostarczenie odpowiednich ilości powietrza do zbiornika przyspiesza ich rozpad. Korzystając z urządzeń, dostępnych na stronie http://stagum-eko.pl/oferta/dyfuzory-rurowe/ można zaoszczędzić dużo energii oraz pieniędzy. Ten wydajny system może pracować w sposób ciągły lub przerywany, dzięki czemu ilość dostarczanego tlenu jest zawsze optymalna. Z kolei w wodzie znajdują się często niestabilne pierwiastki w postaci żelaza, siarki, czy manganu. Brak tlenu w oczkach wodnych, czy akwenach kąpielowych sprzyja rozwojowi groźnych mikroorganizmów.

Dostarczanie tlenu za pomocą dyfuzora jest szczególnie ważne w hodowlach ryb. Obecność tego cennego pierwiastka umożliwia im prawidłowy rozwój. Z urządzenia powszechnie korzysta się w stacjach uzdatniania wody. Technika polegająca na napowietrzaniu znalazła szerokie zastosowanie, dzięki swojej skuteczności oraz energooszczędności.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 4 =