Sposób życia i styl

Jak wybrać odpowiednią walizkę do samolotu?

Podróż bywa nierzadko sytuacją bardzo stresującą, zwłaszcza gdy odbywa się po raz pierwszy lub podróżujemy nieznanym dotąd środkiem transportu. Ma to często miejsce w przypadku samolotu, ponieważ wielu pasażerom przywodzi na myśl zasłyszane historie o katastrofach lotniczych. Stres potęguje dodatkowo lista wytycznych dotyczących bagażu.

Okazuje się, że zabierana na pokład, jak i do luku bagażowego walizka powinna nie tylko spełniać określone wymiary, ale też zawierać lub nie ściśle określone rzeczy. Np. w walizkach kabinowych w rozmiarze 55x40x20 nie wolno przewodzić substancji płynnych o łącznej pojemności większej niż 1 litr. Nie należy się jednak obawiać procedur, tylko zapoznać się z nimi dokładnie.

Od czego zacząć?

Po pierwsze warto zapoznać się z informacjami zawartymi na bilecie lotniczym. Tam znajdą się szczegóły dotyczące wymiarów walizki, pozostałe umieszczone są na stronie internetowej przewoźnika. O torbach podróżnych do samolotu można mówić wiele, jednak skupimy się na ich podstawowych aspektach, kluczowych przy wyborze. Przede wszystkim walizka powinna być poręczna, by z łatwością móc ją przenieść lub przesunąć w dowolne miejsce.

W tym celu przydatne są zwrotne kółka, najlepiej cztery znajdujące się na każdym roku, obracające się dookoła. Takie walizki można znaleźć na  https://gala24.pl/Walizki-kabinowe-55x40x20-ccms-pol-121.html/. W ten sposób walizkę można przesuwać w przód- tył oraz na boki. Ważne są też mocne uchwyty oraz odporna, nieścieralna powierzchnia. W środku powinny znajdować się przynajmniej dwie zamykane przegrody oraz ewentualnie dodatkowe kieszenie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 14 =