Sposób życia i styl

Naszyjnik z diamentem – na co zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze?

Diamenty są jednym z najpopularniejszych i najdroższych kamieni na świecie. Diamentowy naszyjnik jest zawsze dobrym prezentem dla kobiet i nie jest to zaskakujące, ponieważ diamenty są związane z bogactwem, sukcesem i miłością. Naszyjnik z diamentami jest popularny wśród kobiet, które lubią nowoczesne, eleganckie wzory. Zazwyczaj są one noszone z wieczorową suknią lub na bardziej formalne wydarzenia. Ale zanim pospiesznie kupisz diamentowy naszyjnik, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, na co należy zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Ile powinienem wydać na diamentowy naszyjnik?

Diamenty to jedne z najdroższych minerałów na Ziemi, dlatego ich cena zależy od wielu czynników: rozmiaru, koloru i czystości. Z reguły większy i bardziej przejrzysty kamień jest droższy od swoich małych analogów z tej samej kategorii jakościowej. Średni koszt diamentowego naszyjnika wynosi około 8000 do 12000 złotych (w zależności od jakości). Jeśli chcesz kupić coś tańszego lub droższego – idź na to. Najważniejsze jest to, że Twój wybór był oparty nie tylko na cenie, ale również na jakości.

Jaki rodzaj diamentów powinienem wybrać?

Istnieją dwa rodzaje diamentów – round brilliant cut i princess cut (kwadratowy). Kamienie o szlifie okrągłym przypominają łzy z zaokrąglonymi rogami; diamenty o szlifie princess przypominają kwadraty z zaokrąglonymi rogami. 

Jakość

Jakość diamentu jest określona przez jego masy karatowej, cięcia i czystości. Im wyższa jakość diamentu, tym jest on droższy. Ważne jest, aby wiedzieć, że nawet najwyższej jakości diament może stracić swoją wartość, jeśli ma problemy z cięciem lub klarownością.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + 2 =