Sposób życia i styl

Najtrudniejsze języki świata

Czy nauka języka przychodzi łatwo?

Jeśli zapytamy kogoś znajomego, jakie są jego postanowienia i cele, prawdopodobnie wymieni odchudzanie, regularne uprawianie sportu lub naukę języków obcych. Są te rzeczy, które najczęściej planujemy, lecz ciężko nam się do nich zabrać. Zwłaszcza do nauki języków obcych często ciężko znaleźć motywację. Nic dziwnego, jest to w końcu proces pracochłonny, wymagający dużo czasu i energii. Nie istnieje magiczna metoda, dzięki której języki same wejdą nam do głowy ani nie ma jednego uniwersalnego sposobu nauki, który sprawdzi się przy każdym języku obcym, ponieważ każdy z nich jest inny.

Najtrudniejsze języki świata

Za jeden z najtrudniejszych języków świata uchodzi język naszych zachodnich sąsiadów – niemiecki. Często odstrasza potencjalnych uczniów już samym swoim brzmieniem. Jednak to nie wymowa jest najtrudniejsza, a gramatyka. Przed każdym rzeczownikiem stoi bowiem rodzajnik, który jeszcze należy odmienić w zależności od przypadku. Sprawia to dużo kłopotu zwłaszcza początkującym.

Trudnym językiem posługują się również mieszkańcy pięknego kraju, który chętnie odwiedzamy podczas wakacji – Grecji. Język grecki jest jednym z najstarszych udokumentowanych języków i wciąż podobny jest do tego sprzed wieków. Na początku nauki ciężko przychodzi nawet rozróżnianie od siebie słów, bo system fonetyczny jest dość skomplikowany.

Warto wspomnieć też o języku islandzkim. Charakteryzuje go bardzo trudna gramatyka i archaiczne słownictwo. Jest on też bardzo ciężki w wymowie, a co więcej materiały do nauki są trudne do zdobycia.

Jeden Komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 5 =