Technologie & IT

Pokrowce czy etui – co wybrać?

Nowy smartfon to spory koszt. Nie ma się co temu dziwić, w końcu producenci co kilka miesięcy zaskakują nas jakąś nową niesamowitą funkcjonalnością. Jednak z tego powodu, mimo iż technologia idzie cały czas do przodu, ceny za coraz bardziej oryginalne rozwiązania rosną. Wobec tego, jeśli wydaliśmy właśnie kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych na nowe urządzenie, to nie chcemy, by się nam ono szybko zniszczyło.

Etui ochronne

Najmniej kosztowym, a jednocześnie stosunkowo efektywnym sposobem na ochronę urządzenia przed upadkami czy otarciami, jest zastosowanie specjalnego etui. Najczęściej wykonane jest ono z gumy lub ze skóry, co ułatwia pewne trzymanie telefonu w dłoni, a jednocześnie chroni jego obudowę przed uderzeniami. Etui pod konkretny model możemy znaleźć najczęściej na stronie producenta na przykład tutaj https://www.mobilemania.pl/huawei-mate-10-pro-c-4_364_369.html. Można też kupić wersję uniwersalną, jednak musimy najpierw bardzo dokładnie sprawdzić wymiary naszego telefonu, by na pewno siedział on w środku pewnie.

Pełny pokrowiec

Na rynku znajdziemy też inne produkty przeznaczone do ochrony smartfonów. Są to pokrowce wykonane z tworzyw sztucznych, materiałowych lub ze skóry. Zapewniają one maksymalną ochronę, ponieważ po zamknięciu urządzenie jest zasłonięte ze wszystkich stron, w razie upadku nie ma więc zagrożenia np. zbiciem szybki wyświetlacza. Pokrowce otwierane na bok nie pozwalają nam co prawda na natychmiastowy dostęp do telefonu po wyjęciu go z kieszeni, jednak zapewniają tak dobrą ochronę, że wielu użytkowników przyzwyczaja się do tej niewielkiej niedogodności bardzo szybko.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 1 =