Hobby i sport

Rower – prezent dla dorastającego dziecka

Zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej od najmłodszych lat jest bardzo ważne dla ich zdrowia. Warto o tym pamiętać również podczas kupna upominków (tym bardziej, że rower jest często najbardziej upragnionym prezentem w przypadku dzieci w wieku szkolnym). Dlaczego jeszcze warto kupić swojej pociesze jednoślad i jak wybrać ten odpowiedni?

Idealny prezent na komunię i nie tylko

Dawniej, dzieci często otrzymywały swoje pierwsze rowery z okazji pierwszej komunii. Obecnie, ma to miejsce znacznie wcześniej: już dwuletnie maluchy poruszają się na rowerkach biegowych, a następnie próbują swoich sił na tych czterokołowych. Komunia może być jednak dobrym momentem na podarowanie nieco „doroślejszego” pojazdu. Rower młodzieżowy, o atrakcyjnym designie i z wieloma ciekawymi funkcjami na pewno skłoni dziecko do aktywności na świeżym powietrzu. Nowy jednoślad to też dobry pomysł na uczczenie Dnia Dziecka czy urodzin. Każdy nastolatek będzie szczęśliwy otrzymując właśnie taki prezent.

Jaki rower sprawdzi się najlepiej?

Wybierając rower dla dziecka, należy wziąć pod uwagę jego wiek (i pod tym kątem dopasować jego wielkość), a także teren po jakim najczęściej będzie się poruszał swoim nowym pojazdem. Rower miejski (o lekkiej konstrukcji) sprawdzi się najlepiej, jeśli pociecha ma nim dojeżdżać np. do szkoły lub na spotkania ze znajomymi. Tzw. damka lub rower górski, to zaś znakomity wybór w przypadku, kiedy rower ma być wykorzystywany także podczas rajdów w lesie i na drogach szutrowych. Kolorystykę najbezpieczniej dopasować do indywidualnych upodobań dziecka, a wtedy prezent z pewnością będzie udany.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + dziewięć =