Sposób życia i styl

Szampony do włosów – jaka jest ich rola?

Szampony do włosów to produkty, które oczyszczają włosy i skórę głowy, usuwają łupież i inne zanieczyszczenia oraz sprawiają, że włosy są gładkie i lśniące. Zazwyczaj zawierają również odżywki, które odżywiają włosy i poprawiają ich zdrowie.

Szampon do włosów przetłuszczających się 

Usuwa z głowy nadmiar sebum. Może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, ale jeśli mamy włosy przetłuszczające się, lepiej wybrać szampon o neutralnym pH. Szampon nie powinien zawierać agresywnych składników, takich jak alkohol czy acidum salicylicum (aby nie wysuszać skóry głowy).

Szampon do włosów suchych 

Działa nawilżająco na skórę głowy i wzmacnia zniszczone włosy. Zawiera różne składniki, takie jak pantenol, gliceryna czy aminokwasy keratynowe, które przywracają równowagę wilgoci w skórze głowy i zapobiegają dalszemu wysuszaniu włókien włosów. Takie szampony mogą być stosowane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn z każdym rodzajem włosów: suchych lub normalnych.

Szampon do włosów farbowanych 

Pomaga dłużej zachować naturalny kolor włosów farbowanych, chroniąc je przed szkodliwymi substancjami obecnymi w wodzie wodociągowej lub zanieczyszczeniami powietrza (smogiem). W składzie takich szamponów znajdują się zazwyczaj specjalne składniki aktywne, które chronią kolorowe pasma przed blaknięciem spowodowanym działaniem na nie czynników zewnętrznych (opady deszczu czy ekspozycja na słońce).

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 3 =