Biznes Rynek Finanse

W jaki sposób odpowiednio zabezpieczyć towar?

Zamówienia online cieszą się ogromną popularnością ze względu na oszczędność czasu i wygodę. Ta forma zakupów stawia jednak przed sprzedawcami  nowe wyzwania, zwłaszcza w zakresie odpowiedniego zabezpieczenia towaru przed dalszą dystrybucją. Co wybrać?

Jakie opakowanie wybrać?

W zależności od formy produktów – od detali, przez średniej wielkości paczki, na wielkogabarytowych artykułach kończąc – trzeba dobrać odpowiednią technikę pakowania z zastosowaniem funkcjonalnych opakowań. Dostępne na rynku materiały do profesjonalnego pakowania towarów obejmują:

– folie stretch PE – uniwersalne dzięki elastycznej strukturze,

– rękawy, półrękawy i worki – do pakowania przedmiotów, zwłaszcza o niestandardowych wymiarach,

– folie pęcherzykowe – do ochrony delikatnych artykułów,

– taśmy klejące – do zabezpieczania paczek i ich stabilizacji,

– taśmy spinające – niezbędne podczas transportu przesyłek,

– piankę polietylenową – do izolowania wielkogabarytowych produktów podczas transportu.

Niezależnie od rodzaju produktu, każdy wymaga właściwego zapakowania, aby dotarł do rąk klienta w nienaruszonym stanie. W jaki sposób odpowiednio zabezpieczyć towar? Przede wszystkim dopasowując wielkość opakowania do wysyłanego produktu, by artykuł był szczelnie owinięty, wolny od luźnych przestrzeni powietrznych. Odpowiednią ochronę mniejszych i podatnych na uszkodzenia produktów zapewnia folia pęcherzykowa oklejona taśmą. Artykuły składowane na paletach najlepiej zabezpieczać pianką polietylenową i spinać folią stretch. Wysokiej klasy materiały do dystrybucji towarów oferuje http://folmat.pl/. Inwestycja w dobrej jakości opakowania zapewnia wysoki standard łańcucha dostaw i buduje pozytywną, długofalową relację z klientem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =