Biznes Rynek Finanse

W jakich sytuacjach jest możliwe otrzymanie zwrotu prowizji bankowej?

Osoby, które w ciągu ostatnich 10 lat wzięły kredyty w instytucji bankowej i spłaciły te kredyty przed czasem, mogą ubiegać się o zwrot prowizji bankowej. Pomimo nagłośnienia sprawy przez środki masowego przekazu, w dalszym ciągu nie każdy orientuje się jakie kroki trzeba podjąć, aby odzyskać należne pieniądze. Są już firmy, które bardzo szybko i bez zbędnych formalności pomagają w tego typu sprawach.

Wyrok Trybunału

11 września 2019 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że banki muszą oddać klientom wszystkie koszty kredytu po wcześniejszej jego spłacie. Oznacza to, że jeżeli po 18 grudnia 2011 roku braliśmy pożyczkę, czy kredyt i wcześniej ją spłaciliśmy to należy się nam zwrot kosztów prowizji kredytu. O zwrot możemy się ubiegać, gdy braliśmy zwykły kredyt konsumencki do kwoty 255,550 zł, kredyt konsolidacyjny, odnawialny, czy kredyt, gdzie kredytodawca zaciąga zobowiązanie wobec osoby trzeciej, a konsument zobowiązuje się do zwrotu spełnionego świadczenia. Kredyt powinien być udzielony na osobę fizyczną. Zwrot nie dotyczy kredytu branego na firmę.

Co na to banki?

Niestety, nie wszystkie instytucje finansowe zgadzają się z tym wyrokiem Trybunału i warto w tym przypadku skorzystać z fachowej, profesjonalnej pomocy. Odpowiednie firmy, taki zwrot prowizji przy wcześniejszej spłacie kredytu Alior Bank, czy innej instytucji przeprowadzają szybko i skutecznie. Kredytobiorcy najczęściej kontaktują się z Kancelarią, przesyłając kopię umowy kredytu, czekają na analizę danej sprawy i po akceptacji nie robią już nic….tym zajmuje się odpowiednia firma odzyskująca zwrot kosztów prowizji kredytu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × trzy =