W jakie akcesoria i narzędzia powinny być wyposażone służby ratownicze?
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W jakie akcesoria i narzędzia powinny być wyposażone służby ratownicze?

Służby ratownicze powinny być przygotowane na każdą ewentualność oraz ich sprzęt powinien poradzić sobie w każdych warunkach. Jakie w takim razie wyposażenie (narzędzia i akcesoria)powinny być wyposażone służby ratownicze? 

Najaśnice LED 

Akcja ratunkowa po zachodzie słońca może być problematyczna, zwłaszcza jeżeli brakuje odpowiedniego oświetlenia. Najaśnice LED zapewnią ratownikom prawidłowe warunki podczas pracy. Element ten można zamontować na dachu pojazdu, stałym terenie, a ponadto przekręcać oraz obracać wedle potrzeby.  

Rękawice techniczne 

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dłonie są jednymi z najistotniejszych części ciała ratownika, więc odpowiednie ich zabezpieczenie przed warunkami zewnętrznymi to podstawa. Doskonałym zabezpieczeniem stanowią rękawice techniczne straż dzięki nim może w pełni zabezpieczyć swoje dłonie przed poważnymi oparzeniami. Zapewniają bezpieczeństwo dzięki wysoce wytrzymałym warstwom. Rękawice dopasowują się do dłoni użytkownika. 

Defibrylator 

Defibrylator jest jednym z podstawowych narzędzi ratunkowych. Dzięki temu prostemu urządzeniu stosującym prąd elektryczny do przywrócenia bicia serca ratownicy uratowali wiele ludzkich (i nie tylko) istnień. 

Skokochron 

Skokochron jest niezbędny podczas pożaru wysokiego budynku lub innej sytuacji kryzysowej podczas, gdy sama drabina jest zbyt niska bądź nie ma umocowania. Skokochron dzięki systemowi wentylacji umożliwia bezpieczne wylądowanie podczas skoku z obiektu. 

Monitor skażeń radiologicznych 

Są sytuacje, w których monitorowanie poziomu skażenia jest niezbędne, aby zachować bezpieczeństwo osób w pobliżu. Czuły czujnik pozwala na precyzyjną obserwację skażenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Delikatna biżuteria na co dzień
Delikatna biżuteria na co dzień
Dodatki biżuteryjne to nieodłączny atrybut każdej kobiety ceniącej sobie stylowy wygląd i atrakcyjny look. W salonach jubilerskich można znaleźć mnóstwo […]
Praktyczne, eleganckie, pasujące do wszystkiego – czółenka
Praktyczne, eleganckie, pasujące do wszystkiego – czółenka
Zastanawiasz się nad zakupem praktycznych butów, które będziesz mogła wykorzystać w niejednej, ale co najmniej kilku sytuacjach? Chciałabyś mieć taką […]
Wynajem wózka inwalidzkiego
Wynajem wózka inwalidzkiego
Wózek inwalidzki jest niezbędnym elementem wyposażenia w każdym domu, w którym znajduje się osoba chora, niepełnosprawna lub starsza, która nie […]
Ostatnie wpisy