Sposób życia i styl

Wyjazd z małym dzieckiem w góry – co zabrać?

Wyjazd z małym dzieckiem w góry to duże wyzwanie, szczególnie, jeśli robimy to pierwszy raz w życiu. Świeże powietrze z pewnością dobrze zrobi maluchowi, a my sami będziemy mieli okazję nieco odetchnąć. By jednak ulżyć sobie trochę podczas długich, górskich spacerów, powinniśmy wyposażyć się w nosidło tula free to grow, które zapewni nam odpowiedni komfort podczas wypraw z naszą pociechą.

Nosidełka ergonomiczne są znakomitym rozwiązaniem właśnie na długie spacery. Dziecko czuje się w nich wygodnie oraz bezpiecznie, a my mamy wolne ręce, bo nie musimy trzymać na nich naszej pociechy. Takie nosidło może używać zarówno kobieta, jak i mężczyzna. To oczywiście tylko jeden z wielu elementów ekwipunku, który powinniśmy zabrać ze sobą na rodzinną wycieczkę w góry.

Równie ważne są sprawy związane z jedzeniem i piciem. Podstawa to dobry termos, najlepiej taki, który zachowuje wysoką temperaturę napoju przez więcej niż 12 godzin, ponieważ nigdy nie wiemy, ile czasu spędzimy na wędrowaniu.

W co zapakować żywność?

Przenośne termiczne pojemniki na żywność znakomicie sprawdzą się w czasie długich wycieczek. Możemy w nie zapakować prowiant na cały dzień, łącznie z zupą, która powinna pozostać ciepła. Razem z dzieckiem chętnie zjemy taki posiłek, bo na świeżym powietrzu wszystko smakuje lepiej. Oczywiście przydadzą się też zwijane koce, które możemy rozłożyć i urządzić na nich piknik. Ciepłe ubrania również będą niezbędne, ze względu na to, że górski klimat ma to do siebie, że często powoduje zmienną pogodę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 2 =