Medycyna

Zanik kości a wszczepienie implantów

Piękne uzębienie to nie tylko atut, który zwiększa naszą atrakcyjność. To również znak tego, że dbamy o jamę ustną i regularnie odwiedzamy stomatologa. Dziś specjaliści są w stanie zaoferować nam rozwiązania, które umożliwiają rekonstrukcję zębów i cieszenie się nie tylko wygodą podczas spożywania posiłków ale i nienagannym prezentowaniem się w trakcie uśmiechania się lub śmiania. Bardzo popularne jest wszczepianie implantów zębowych. Czy jednak każdy może poddać się temu zabiegowi? Co z osobami, które cierpią na zanik kości?

Zaawansowane rozwiązania stomatologiczne

Utrata zęba, który ma zostać zastąpiony implantem, wiąże się z powstaniem ubytku tkanki kostnej. Niekiedy jest on tak duży, że uniemożliwia to wszczepienie implantu, które odbywa się poprzez wywiercenie otworu w kości i wkręcenie go w niego. Warto jednak podkreślić, że nawet u osób cierpiących na zanik kości możliwe jest stosowanie tego rozwiązania! W takim przypadku konieczne jest dodatkowo chirurgiczne odbudowanie kości, często zwane ich uzupełnianiem. Wykorzystuje się do niego materiały biologiczne pochodzące od pacjenta, lub z banków tkanek.

Po jego zakończeniu można poddać się wszczepieniu implantów bez żadnego problemu. Jest to więc nieco bardziej skomplikowane i czasochłonne ale wciąż realne. Jeśli interesuje nas implant zęba cena Wrocław czyni jednym z miast, w których jego wykonanie nie narazi na zbyt duże koszty. Znajdziemy tam wiele klinik i przychodni dentystycznych, w których wykwalifikowani specjaliści wykonują tego rodzaju usługi.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =