Hobby i sport

Czym charakteryzują się nowoczesne buty do biegania?

Bieganie to aktywność fizyczna, którą może zacząć uprawiać w zasadzie każdy, niezależnie od wieku i miejsca, w którym mieszka. Nie potrzebujemy też żadnego specjalistycznego sprzętu, a pierwsze treningi spokojnie możemy odbyć w zwykłym obuwiu sportowym. Każdy początkujący biegacz jednak zadaje sobie w pewnym momencie pytanie – w jakich butach biegać?

Dobre buty to dobry trening

Dobrze dobrane obuwie zagwarantuje nam komfort biegania, ograniczy kontuzje, oraz zabezpieczy stawy przed przesileniem. Podstawową cechą, jaką musimy określić dobierając czy to buty męskie do biegania, czy damskie, jest typ podbicia. Ważne jest też, aby określić po jakim typie nawierzchni mamy zamiar biegać w głównej mierze, by odpowiednio dobrać rodzaj podeszwy.

Przy wyborze musimy zwrócić uwagę z jakich materiałów jest ona wykonana. Materiały muszą być wysokiej jakości, w miarę elastyczne, aby dobrze dopasowywały się do ruchu stopy, i oczywiście oddychające. Ważne jest, aby wnętrze buta wyścielone było również materiałem oddychającym, by maksymalnie ograniczyć pocenie się stopy.

Podeszwa powinna być wykonana z tego, co zapewni dobrą przyczepność i amortyzację jednocześnie. Za dobry przykład butów do biegania można podać obuwie damskie mizuno, w których podeszwa jest wykonana z kauczuku. Idealnie sprawdzi się ona podczas biegania po asfalcie, ale jeśli zboczymy z drogi w leśną ścieżkę, lub na drogę żwirową, buty również nas nie zawiodą.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 15 =