Jak maksymalnie wykorzystać miejsce w małym pokoju?
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak maksymalnie wykorzystać miejsce w małym pokoju?

Małe pokoje mogą być trudne do dekoracji, ponieważ nie pozostawiają wiele miejsca na meble. Ale, przy odrobinie kreatywności i planowania, możesz sprawić, że mały pokój poczuje się większy i bardziej komfortowy.

Oto kilka wskazówek dotyczących dekorowania małego pokoju:

Mądrze wykorzystaj swoje ściany

Jeśli twoje ściany nie są pomalowane na jasny kolor lub pokryte tapetą, powieś na nich dzieła sztuki lub lustra. Pomoże to wypełnić puste miejsca i sprawi, że pokój będzie wydawał się mniej jamisty.

Grupuj podobne przedmioty razem

Grupowanie podobnych przedmiotów razem ułatwia pozbycie się bałaganu poprzez wyrzucenie wielu przedmiotów na raz, a nie tylko jednego z nich. Na przykład, jeśli masz kilka par butów, które są podobne w stylu lub kolorze, umieść je w jednym pudełku zamiast rozdzielać je na indywidualne pudełka dla każdej pary.

Zainwestuj w łóżko z pojemnikiem

Łóżko z pojemnikiem do przechowywania pod spodem to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca i utrzymanie pokoju bez bałaganu. Możesz użyć łóżko o wymiarach 140×200 cm z pojemnikiem do przechowywania dodatkowej pościeli, poduszek lub nawet ubrań, jeśli masz na to miejsce. Jeśli nie, po prostu użyj go do celów przechowywania.

Wykorzystaj dywany

Użyj dywanów, aby zdefiniować przestrzeń i stworzyć punkty centralne. Dywanik może zdefiniować część podłogi i służy jako element akcentujący, który zwraca na siebie uwagę, dodając jednocześnie kolor do palety pokoju. Dywaniki pomagają również utrzymać ciepłe podłogi w zimnej pogodzie, ale chłodne w gorącej, więc są świetne, gdy są używane również na zewnątrz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wiodący producenci aparatów fotograficznych
Wiodący producenci aparatów fotograficznych
Choć współcześnie możliwości fotograficzne telefonów komórkowych osiągnęły taki poziom, że większość z nas jest w stanie uzyskać za ich pomocą […]
Czego można nauczyć się na kursie dla przewodników miejskich?
Czego można nauczyć się na kursie dla przewodników miejskich?
Według Polskiego prawa przewodnikiem miejskim może zostać każda osoba, która: – ma ukończone co najmniej 18 lat, – jest niekarana, […]
Co jest potrzebne aby zacząć ogrzewać dom pelletem?
Co jest potrzebne aby zacząć ogrzewać dom pelletem?
Ogrzewanie pelletem stało się bardzo popularne, dlatego osoby, które stają przed wyborem zakupu pieca albo materiału opałowego, zastanawiają się, jakie […]
Ostatnie wpisy