Jak maksymalnie wykorzystać miejsce w małym pokoju?
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak maksymalnie wykorzystać miejsce w małym pokoju?

Małe pokoje mogą być trudne do dekoracji, ponieważ nie pozostawiają wiele miejsca na meble. Ale, przy odrobinie kreatywności i planowania, możesz sprawić, że mały pokój poczuje się większy i bardziej komfortowy.

Oto kilka wskazówek dotyczących dekorowania małego pokoju:

Mądrze wykorzystaj swoje ściany

Jeśli twoje ściany nie są pomalowane na jasny kolor lub pokryte tapetą, powieś na nich dzieła sztuki lub lustra. Pomoże to wypełnić puste miejsca i sprawi, że pokój będzie wydawał się mniej jamisty.

Grupuj podobne przedmioty razem

Grupowanie podobnych przedmiotów razem ułatwia pozbycie się bałaganu poprzez wyrzucenie wielu przedmiotów na raz, a nie tylko jednego z nich. Na przykład, jeśli masz kilka par butów, które są podobne w stylu lub kolorze, umieść je w jednym pudełku zamiast rozdzielać je na indywidualne pudełka dla każdej pary.

Zainwestuj w łóżko z pojemnikiem

Łóżko z pojemnikiem do przechowywania pod spodem to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca i utrzymanie pokoju bez bałaganu. Możesz użyć łóżko o wymiarach 140×200 cm z pojemnikiem do przechowywania dodatkowej pościeli, poduszek lub nawet ubrań, jeśli masz na to miejsce. Jeśli nie, po prostu użyj go do celów przechowywania.

Wykorzystaj dywany

Użyj dywanów, aby zdefiniować przestrzeń i stworzyć punkty centralne. Dywanik może zdefiniować część podłogi i służy jako element akcentujący, który zwraca na siebie uwagę, dodając jednocześnie kolor do palety pokoju. Dywaniki pomagają również utrzymać ciepłe podłogi w zimnej pogodzie, ale chłodne w gorącej, więc są świetne, gdy są używane również na zewnątrz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aranżacja restauracji – na co zwrócić uwagę?
Aranżacja restauracji – na co zwrócić uwagę?
Aranżacja restauracji ma znaczący wpływ na nastrój klientów. Tworząc komfortową atmosferę w swojej restauracji, należy skupić się na kilku ważnych […]
Jak przygotować swoje mieszkanie przed przyjściem gości?
Jak przygotować swoje mieszkanie przed przyjściem gości?
Wizyta gości często kojarzy się ze stresem i dużą ilością obowiązków, które trzeba wypełnić, aby móc ich dobrze ugościć. Jeśli […]
Najtrudniejsze języki świata
Najtrudniejsze języki świata
Czy nauka języka przychodzi łatwo? Jeśli zapytamy kogoś znajomego, jakie są jego postanowienia i cele, prawdopodobnie wymieni odchudzanie, regularne uprawianie […]
Ostatnie wpisy