Dom i wnętrze

Firana – uniwersalne towarzystwo dla domowych okien

Firany są ozdobnikiem okien od wielu pokoleń. Wciąż na czasie, potrafią być wykończeniem każdej aranżacji, oczywiście tylko wtedy jeżeli są odpowiednio do niej dopasowane. Zwrócić należy uwagę przede wszystkim na rodzaj pomieszczenia, w którym firanę planujemy zawiesić.

Firany i ich dobranie ze względu na rodzaj pomieszczenia

Rodzaj pomieszczenia jest jednym z ważniejszych motywów przewodnich podczas dobierania okiennej dekoracji. Nie wystarczy odpowiedni wymiar oraz długość. Inne firany założymy w salonie, inne w kuchni, a jeszcze inne w sypialni. Znaczenie ma dobór kształtu, koloru oraz wzornictwa. Przy mniejszych oknach odpowiednie będą dodatki w stonowanych odcieniach, bez bogatych wzorów, które mogłyby zdominować przestrzeń. Zależeć nam powinno nam utrzymaniu poczucia dużej przestrzeni w pomieszczeniu. Natomiast firana, która jest dobierana do dużego okna oraz pomieszczenia, sprawia, że mamy więcej możliwości doboru wzorów oraz kolorów.

Zasłona jako oprawa okna

Dobierając okienną dekorację nie możemy zapomnieć również o zasłonach, które zwykle są w ciemniejszych odcieniach niż firanki. Ich ogromny wybór, widoczny na stronie https://magdalena24.pl/zaslony/eurofirany powoduje, że każde okno w pomieszczeniu zostanie wyjątkowo ozdobione. W ofertach sklepów dostępne są również całe komplety, dzięki którym można zaoszczędzić czas na samodzielny dobór dekoracji. Widoczne modele przypadną do gustu zarówno osobom ceniącym sobie minimalizm, jak i tym którzy pragną stworzyć bardziej zaakcentowaną atmosferę w pomieszczeniu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × trzy =