Gdzie przechowywać pliki w biurze
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdzie przechowywać pliki w biurze

Każde dobrze zorganizowane biuro zapewnia bezpieczeństwo przetwarzanych danych. Ten aspekt nabrał szczególnego znaczenia w momencie wprowadzenia RODO, które na jednostki przetwarzające dane osobowe nakłada konkretne obowiązki. Wiele, szczególnie mniejszych firm, boryka się z problemem przechowywania plików. Zakup i uruchomienie serwera to bowiem ogromny koszt.

Przechowywanie plików to jedno, a nieograniczony do nich dostęp to drugie. Pracując w sieci, wiele osób musi często korzystać z tego samego dokumentu. Tworzy się zatem repozytoria, które gromadzą wszystkie opracowywane pliki w jednym miejscu.

Po co serwer?

Będzie to dla każdej firmy najlepsze rozwiązanie. Mamy możliwość samodzielnej konfiguracji, nadawania odpowiednich uprawnień użytkownikom oraz weryfikacji edycji każdego dokumentu. To niestety kosztowna inwestycja. Czy się opłaca? Tak. Jest to pożądane rozwiązanie, ponieważ część dokumentów opracowywanych np. dla klienta, możemy udostępnić na zewnątrz, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo pozostałych plików.

Jak zrobić to taniej, a równie dobrze?

Można ukierunkować się na zakup nowego serwera, jego wdrożenie i konfigurację. To koszt kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli chcemy taniej uruchomić taki sprzęt, powinniśmy poszukać alternatywy. Serwery używane to opcja warta rozważenia, ponieważ zyskujemy kilka tysięcy oszczędności, a zachowujemy gwarancję. Mamy także pewność, że kupujemy sprzęt sprawny, oczywiście jeśli wybierzemy sprzedawcę, który w swojej ofercie ma urządzenia sprawdzone. Mniejsze firmy mogą skorzystać także z zakupu poleasingowego komputera pc, który odpowiednio skonfigurowany będzie pełnił rolę serwera, choćby tylko do wymiany plików. Jest on dostępny na https://itland.pl/182-komputery-pc-poleasingowe-aio.

Decydując się na wybór optymalnego rozwiązania, musimy w pierwszej kolejności zrobić listę potrzeb i oczekiwań. Analizując strukturę firmy, rodzaj opracowywanych dokumentów czy też sposób pracy, będziemy mogli podjąć właściwą decyzję i zainwestować w sprzęt idealnie pasujący do naszego profilu działalności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Problemy ze sprzedażą samochodu – jak znaleźć kupca?
Problemy ze sprzedażą samochodu – jak znaleźć kupca?
Posiadacze starych i zniszczonych samochodów, które jednak jeszcze nadają się do jazdy, mogą mieć spore problemy z ich sprzedażą. Tymczasem […]
Świece sojowe jako idealny pomysł na prezent
Świece sojowe jako idealny pomysł na prezent
Świece sojowe to doskonały pomysł na prezent na każdą okazję. Świece sojowe palą się do 50% dłużej niż świece parafinowe, […]
Czy warto korzystać z usług doradcy finansowego?
Czy warto korzystać z usług doradcy finansowego?
Pewni specjaliści w dziedzinie finansów oferują konsultację. Są one bardzo przydatne dla początkujących i bardziej doświadczonych przedsiębiorców. Dlaczego? Okazuje się, […]
Ostatnie wpisy