Jak przechowywać żywność?
Sposób życia i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak przechowywać żywność?

Właściwe przechowywanie żywności może pomóc w utrzymaniu jej świeżości, smaku i bezpieczeństwa.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że cała żywność powinna być przechowywana w chłodnym, suchym miejscu – z dala od źródeł ciepła, takich jak piece i kuchenki. Ciepło powoduje odparowanie wilgoci z żywności, pozostawiając ją suchą i bez smaku. Żywność powinna być również przechowywana z dala od bezpośredniego światła słonecznego, ponieważ promienie ultrafioletowe mogą uszkodzić wartość odżywczą i kolor niektórych produktów.

Plastikowe torby 

Są dobre do przechowywania owoców i warzyw, takich jak pomidory, ziemniaki, jabłka i papryka, ponieważ pozwalają na cyrkulację powietrza wokół produktów, dzięki czemu nie gniją. Plastikowa folia dobrze nadaje się do zawijania kanapek lub innych produktów, które muszą być wilgotne podczas przechowywania (np. ser).

Metalowe pojemniki 

Są przydatne do przechowywania ugotowanych potraw, takich jak resztki, ponieważ nie zatrzymują wilgoci, tak jak robi to plastik. Metalowe pojemniki utrzymują żywność w chłodniejszym stanie niż szklane słoiki podczas gorących letnich miesięcy, ponieważ metal przewodzi ciepło z dala od żywności lepiej niż szkło.

Szklane słoiki 

Są dobre do przechowywania płynów takich jak mleko czy sok, ponieważ nie pochłaniają zapachów tak jak plastik – ale nie są zalecane do przechowywania silnie pachnących produktów takich jak czosnek czy cebula, ponieważ mogą one przenosić swój zapach na inne produkty, jeśli nie zostaną najpierw szczelnie zamknięte folią.

Warto wziąć pod uwagę także opakowania ekologiczne do żywności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety używania palet w branży logistycznej
Zalety używania palet w branży logistycznej
Przyjęło się, że logistyka to jedynie właściwe planowanie tras dla samochodów transportujących towary. Jest to myślenie błędne, gdyż w tej […]
Czy opłaca się kupować sprzęt poleasingowy?
Czy opłaca się kupować sprzęt poleasingowy?
Co można kupić? Urządzenia poleasingowe to sprzęt pochodzący z dużych firm, które regularnie wymieniają urządzenia na nowe. Przedsiębiorstwom często nie […]
Jak osiągnąć naturalny połysk włosów?
Jak osiągnąć naturalny połysk włosów?
Każdej z nas zależy na tym, by nasze włosy były piękne, dobrze ułożone oraz lśniące. Nie ma w tym nic […]
Ostatnie wpisy