Sposób życia i styl

Okrycia wierzchnie damskie na zimę – co wybrać?

Wybór odpowiedniego okrycia wierzchniego na zimę nie jest łatwy. Trzeba wziąć pod uwagę zapowiedzi jaka ma być kolejna zima: ciepła, mroźna, a może bez śniegu? Oraz osobiste preferencje, ponieważ mimo, że modne są na przykład sztuczne futerka, nie każdy musi chcieć je nosić. Do tego trzeba jeszcze zwrócić uwagę na komfort użytkowania oraz na to, czy damska kurtka po prostu będzie ciepła i nieprzemakalna.

 

Moda czy wygoda?

Nie raz faktycznie trzeba zdecydować czy chcemy ubrać się modnie czy wygodnie. Ale na szczęście tak nie jest w wypadku kurtek zimowych. Do wyboru jest naprawdę wiele fasonów. A nawet eleganckie kurtki damskie mogą być wygodne w noszeniu i ciepłe. Najczęściej w sklepach można znaleźć teraz kurtki sportowe z wypełnieniem jak w kurtkach narciarskich, które jest lekkie, cienkie, ale bardzo dobrze zabezpiecza przed utratą zimna. Bez trudu znajdziemy też eleganckie, pikowane kurtki, które wypełniane są puchem lub pierzem. Naturalne wypełnienie również jest bardzo lekkie i uchodzi za najcieplejsze. A więc nawet jeśli kupimy sobie elegancką kurtkę, ale będzie ona wypełniona takim materiałem to będzie ona ciepła.

Kurtka do zadań specjalnych

Kurtki na narty muszą być wysoko wodoodporne. Dlatego też ich wierzchnia warstwa jest wykonana z poliestru, a w środku można znaleźć różne ocieplenia jak softshell, puch, czy membrana z teflonu albo tworzywa goretex. Przy zakupie kurtki na narty warto zwrócić uwagę właśnie na materiały i poziom wodoszczelności. Ale też kupić kurtkę dłuższą, ponieważ podczas jazdy wykonujemy różne ruchy i za krótka kurtka może doprowadzić do przewiania korzonków.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście + 9 =