Sposób życia i styl

Odpowiednia pielęgnacja brody

Niektórym mężczyznom może się wydawać, że zapuszczenie brody do pożądanej długości i późniejsze jej przycinanie w zupełności wystarczy, aby wyglądała ona dobrze. Nic bardziej mylnego. Jedynie codzienna pielęgnacja zarostu pozwoli uzyskać efekt męskości, który będzie wprawiał panie w zachwyt. Co więc warto wiedzieć na ten temat?

Reguły dbania o brodę

Każdy mężczyzna posiadający dłuższy zarost musi wiedzieć, że mycie i czesanie to podstawa pielęgnacji. Jednak brody nie wolno myć mydłem! Można do tego stosować zwykły szampon, ale drogerie bądź zakłady fryzjerskie oferują specjalne preparaty, które oczywiście są o wiele lepsze, w dodatku bogate w odżywcze substancje powodują odpowiednie układanie włosków. Kolejną niezbędną rzeczą jest szczotka do brody zwana kartaczem. Czesanie zapewnia jej prawidłowy kształt, nadaje blask, a także pomaga w walce z łuszczącym się naskórkiem.

Broda – ogolona

Kosmetyki do golenia dla mężczyzn są niezbędne, aby ich skóra pozostawała gładka i bez podrażnień. Zanim przystąpi się do działania należy sprawić, by włosy łatwo się goliło. W tym wypadku pomogą pianki lub kremy do golenia. W myśl zasady “nigdy pod włos”. Rzeczywiście taki ruch będzie zdecydowanie lepszy dla skóry twarzy, niezależnie, czy to w przypadku maszynek jednorazowych czy elektrycznych. Po zabiegu trzeba nałożyć balsam, najlepiej łagodzący, który zniweluje pieczenie i ewentualny ból. Warto też stosować kremy nie tylko po goleniu, aby skóra miała zawsze dobry wygląd. Firmy kosmetyczne wypuszczają na rynek coraz więcej produktów dla panów, a zadbany mężczyzna jest zawsze atrakcyjniejszy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 8 =