Sposób życia i styl

Jak przygotować się do wyjazdu z psem w góry?

Każdy opiekun psa, wyjeżdżając na wakacje bez swojego pupila, przez cały czas bardzo za nim tęskni. Dlatego, jeżeli tylko jest taka możliwość, chętnie zabieramy czworonogi ze sobą. Największą radość sprawia im pobyt na łonie natury. Psy wprost uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu i górskie wędrówki. Jak powinniśmy się przygotować do takiej wycieczki?

Psie gadżety i akcesoria

Pobyt w górach znacznie różni się od spędzania czasu na spacerach w przydomowym parku. Nasz czworonożny podopieczny musi być gotowy na tę przygodę nie tylko pod względem kondycji fizycznej. Nie możemy zapominać o profesjonalnym wyposażeniu zwierzęcia. Jeżeli na co dzień pupil nosi obrożę, rozważmy zakup wytrzymałych szelek. Smycz rozwijaną na szlaku zamieńmy modelem tradycyjnym. Do walizki zapakujmy również nieprzemakalne ubranko dla psa na wypadek niesprzyjających warunków atmosferycznych. Jeżeli w planach mamy kilkudniowe wędrówki, pomyślmy o profesjonalnych psich butach trekkingowych.

Bezpieczeństwo i komfort pupila

Naszym priorytetem podczas podróży powinno być zapewnienie psu bezpieczeństwa. Jeżeli do celu chcemy dotrzeć samochodem, przygotujmy pojazd na tę wycieczkę. W miejscu, na którym będzie siedział nasz pupil, zamontujmy specjalną matę lub fotelik samochodowy. Tego typu akcesoria znajdziemy w wielu sklepach online, na przykład w tym: https://littleheroes.pl/124-maty-do-samochodu. Jeśli mata lub siedzisko nie są wyposażone w pasy, zamówimy również ten gadżet. Pamiętajmy, że należy go zapiąć do szelek, a nie do obroży.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 4 =