Uncategorized

Jakie cechy i umiejętności powinny posiadać osoby, ubiegające się o pracę w księgowości?

Praca w księgowości kojarzy nam się przede wszystkim z siedzeniem przed komputerem i obsługą oprogramowania biurowego. Jeśli dodamy do tego fakt, że obecnie można na takim stanowisku nieźle zarobić, nie dziwi że dużo osób próbuje na nie aplikować. Dziś sprawdzimy jakimi cechami powinien legitymować się księgowy. Dowiemy się też jakie umiejętności koniecznie musi posiadać.

Uczciwość przede wszystkim

Tytułowe stanowisko pracy wymaga przede wszystkim uczciwości. Trzeba wiedzieć, że spoczywa na nas duża odpowiedzialność za finanse firmy. Co prawda księgowy nie podejmuje decyzji biznesowych, ale od rzetelnego przygotowania przez niego dokumentów i obracania środkami zależy dobre imię przedsiębiorstwa. Trzeba też być osobą, która dobrze radzi sobie z dużą ilością rozmaitych formalności, na pewno przyda się tak zwany umysł analityczny. Trzeba też ukończyć odpowiednie kursy, z tym na szczęście nie ma problemów. W dużych miastach mnóstwo jest ogłoszeń typu szkolenia księgowość Warszawa jako stolica na pewno nie utrudni nam zadania.

Biegłość w obsłudze komputera

Choć część zadań księgowego wymaga wciąż obracania dokumentami papierowymi, to w XXI wieku główną rolę pełni już jednak komputer. Trzeba być przyzwyczajonym do pracy przez cały dzień za biurkiem, potrafić obsługiwać wszystkie podstawowe funkcje maszyny oraz współczesnych systemów operacyjnych. Najważniejsze jest jednak sprawne operowanie w pakietach biurowych, zawierających programy takie jak Word i Excel Kurs dla zaawansowanych pozwoli nam nauczyć się nie tylko tworzenia tabel, ale także skomplikowanych arkuszy kalkulacyjnych. Warto go ukończyć, ponieważ to znacznie ułatwi nam znalezienie pracy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście − 3 =