Dom i wnętrze

Jakie rodzaje materacy możemy spotkać w sklepach?

W przeszłości materace były wykonane z pianki lub sprężyny. Ale teraz na rynku jest wiele rodzajów i marek materacy. Musisz upewnić się, że kupujesz dobrej jakości materac, abyś mógł dobrze spać w nocy i obudzić się odświeżony. Dobrej jakości materace możesz znaleźć chociażby na stronie https://www.strefasypialni.pl/.

Wybór materaca jest skomplikowany, ponieważ istnieje tak wiele różnych czynników do rozważenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak kupić materac, czytaj dalej.

Istnieją trzy główne rodzaje materacy: sprężynowe, piankowe i hybrydowe. Każdy typ ma swoje zalety i wady. Oto co powinieneś wiedzieć o każdym z typów:

Materac sprężynowy

Materac sprężynowy składa się ze stalowych cewek, które zapewniają wsparcie dla Twojego ciała podczas snu. Spirale są utrzymywane razem przez tkaninę lub piankę po obu stronach (aby nie przebijały się przez nie). W porównaniu z materacami piankowymi ułatwia to przepływ powietrza przez materac. Jednak niektórzy ludzie mogą odczuwać dyskomfort w porównaniu z materacami piankowymi.

Materac piankowy

Materace piankowe składają się z warstw pianki poliuretanowej lub pianki lateksowej nad sprężynami (podobnie jak w konwencjonalnych materacach sprężynowych). Materiały te zapewniają wsparcie, a jednocześnie zapewniają komfort. Są również odporne na ciepło, dzięki czemu nie musisz się martwić, że będzie Ci gorąco podczas snu.

Materac hybrydowy

Materac hybrydowy to połączenie materiałów sprężynowych i piankowych. Posiada system podparcia sprężynowego, który zapewnia jędrność i stabilność, połączony z warstwą pianki, która pochłania ciepło ciała i rozprowadza je równomiernie po całym materacu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × dwa =