Jakie rodzaje materacy możemy spotkać w sklepach?
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie rodzaje materacy możemy spotkać w sklepach?

W przeszłości materace były wykonane z pianki lub sprężyny. Ale teraz na rynku jest wiele rodzajów i marek materacy. Musisz upewnić się, że kupujesz dobrej jakości materac, abyś mógł dobrze spać w nocy i obudzić się odświeżony. Dobrej jakości materace możesz znaleźć chociażby na stronie https://www.strefasypialni.pl/.

Wybór materaca jest skomplikowany, ponieważ istnieje tak wiele różnych czynników do rozważenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak kupić materac, czytaj dalej.

Istnieją trzy główne rodzaje materacy: sprężynowe, piankowe i hybrydowe. Każdy typ ma swoje zalety i wady. Oto co powinieneś wiedzieć o każdym z typów:

Materac sprężynowy

Materac sprężynowy składa się ze stalowych cewek, które zapewniają wsparcie dla Twojego ciała podczas snu. Spirale są utrzymywane razem przez tkaninę lub piankę po obu stronach (aby nie przebijały się przez nie). W porównaniu z materacami piankowymi ułatwia to przepływ powietrza przez materac. Jednak niektórzy ludzie mogą odczuwać dyskomfort w porównaniu z materacami piankowymi.

Materac piankowy

Materace piankowe składają się z warstw pianki poliuretanowej lub pianki lateksowej nad sprężynami (podobnie jak w konwencjonalnych materacach sprężynowych). Materiały te zapewniają wsparcie, a jednocześnie zapewniają komfort. Są również odporne na ciepło, dzięki czemu nie musisz się martwić, że będzie Ci gorąco podczas snu.

Materac hybrydowy

Materac hybrydowy to połączenie materiałów sprężynowych i piankowych. Posiada system podparcia sprężynowego, który zapewnia jędrność i stabilność, połączony z warstwą pianki, która pochłania ciepło ciała i rozprowadza je równomiernie po całym materacu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie najlepiej się przeprowadzić – najciekawsze pomysły dla szukających swojego miejsca na Ziemi
Gdzie najlepiej się przeprowadzić – najciekawsze pomysły dla szukających swojego miejsca na Ziemi
Szukanie odpowiedniego miejsca zamieszkania wbrew pozorom wcale nie jest łatwym przedsięwzięciem. Przede wszystkim ogrom różnych, pięknych miejsc znajdujących się w […]
Jak wygląda proces odfrankowienia kredytu – krok po kroku
Jak wygląda proces odfrankowienia kredytu – krok po kroku
Kredytobiorcy, którzy zdecydowali się na zaciągnięcie kredytu we frankach borykają się z problemami związanymi ze spłatą rat w tej walucie. […]
Czy da się wyleczyć bezdech senny?
Czy da się wyleczyć bezdech senny?
Bezdech senny to dosyć powszechna dolegliwość, która w znacznym stopniu wpływa na obniżenie jakości życia. Chory cierpi bowiem z powodu […]
Ostatnie wpisy