Medycyna

Na czym polega psychoterapia?

Psychoterapia to proces rozmowy z terapeutą w celu zrozumienia i rozwiązania problemów psychologicznych. Psychoterapia obejmuje zarówno „terapię rozmowną”, jak i „relacje psychoterapeutyczne”, które mogą być krótkoterminowe lub długoterminowe. Najczęstsze formy psychoterapii to terapia indywidualna, terapia rodzinna i terapia grupowa. W razie problemów natury psychicznej najlepsza jest psychoterapia Warszawa Bielany w swoim sporym obszarze oferują dobrych specjalistów w dziedzinie psychoterapii. Psychoterapia jest często stosowana w leczeniu zaburzeń psychicznych, takich jak depresja, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, zaburzenia odżywiania, uzależnienia, zaburzenia związane z traumą i psychozy.

Indywidualna lub grupowa

Psychoterapia może być prowadzona na zasadzie indywidualnej lub w ustawieniu grupowym. Niektóre rodzaje psychoterapii mogą obejmować wspólne spotkania ludzi w celu omówienia ich problemów i najlepszego sposobu ich rozwiązania. Może się to odbywać twarzą w twarz lub poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy (patrz doradztwo internetowe). W niektórych przypadkach klient może spotkać się z więcej niż jednym terapeutą w tym samym czasie (na przykład jeśli doświadcza wielu problemów).

Hipnoza

Niektórzy terapeuci stosują hipnozę (zob. hipnoterapia) jako formę psychoterapii; nie jest ona jednak zwykle uważana za część głównego nurtu praktyki psychoterapeutycznej. Niektórzy terapeuci wykorzystują również analizę snów jako część swojej pracy; inni uważają ją za poza sferą uprawnionych praktyk terapeutycznych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + cztery =