Technologie & IT

Przegląd najbardziej odpornych na uszkodzenia materiałów wykorzystywanych na etui telefonów komórkowych

Głównym zadaniem etui na telefon komórkowy jest ochrona smartfona przed uszkodzeniami. Zapewniany poziom zabezpieczenia zależy jednak w dużym stopniu od wykorzystanego do jego wykonania materiału. Jakie zatem etui na telefon będzie najlepsze i najbardziej wytrzymałe? Odpowiedzi poszukamy w dalszej części naszego poradnika.

Skóra, tworzywo sztuczne, czy może sylikon – jaką obudowę wybrać?

Na rynku znaleźć można etui na telefony komórkowe wykonane z różnych materiałów. Tak więc popularne obudowy chroniące tył smartfona są najczęściej wykonane z silikonu lub tworzywa sztucznego. Materiały te charakteryzują się stosunkowo niską ceną, ale są jednocześnie dosyć podatne na uszkodzenia i wymagają regularnych wymian. Przykładem może być etui na telefon iPhone 6 Plus / 6S Plus ozdobione różnego rodzaju grafikami nawiązującymi do filmów o superbohaterach.

Producenci droższych etui wykorzystują również różne rodzaje skóry. Materiał ten charakteryzuje się największą wytrzymałością, najbardziej ekskluzywnym wyglądem, ale jest jednocześnie najdroższy. Najczęściej skórę wykorzystuje się do produkcji futerałów z klapką oraz różnego rodzaju kabur. Grupę tych obudów reprezentuje na przykład brandowe etui na telefon Huawei P8 Lite.

Wybór odpowiedniego materiału, z którego zostanie wykonane etui na telefon komórkowy, jest więc tyleż ważny, co trudny. Im jest on bowiem wytrzymalszy, tym wyższy poziom zabezpieczenia smartfona. To z kolei przekłada się na mniejsze prawdopodobieństwo jego uszkodzenia podczas upadku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 1 =