Dom i wnętrze

Żarówki dekoracyjne – efektowny element wyposażenia domu

Obecnie w większości domów i mieszkań stosuje się nowoczesne żarówki LED, ponieważ gwarantują one znakomite oświetlenie i są wyjątkowo energooszczędne. Jednocześnie ich wygląd jest stosunkowo tradycyjny, dlatego też nie wzbogacają one należycie wystroju wnętrz.

Na szczęście na rynku są też dostępne specjalne żarówki dekoracyjne, wyróżniające się włóknem wolframowym o wyrafinowanym kształcie. Ich sporą zaletą jest uniwersalny charakter – pasują do pomieszczeń urządzonych zarówno w stylu klasycznym, jak i skandynawskim, rustykalnym, czy nawet industrialnym.

Rozmaite modele do wyboru

Za najbardziej klasyczne uznawane są okrągłe, całkowicie przezroczyste żarówki dekoracyjne vintage, stylizowane na wzór pierwotnego modelu Thomasa Edisona z XIX wieku. Mogą one z powodzeniem występować bez żadnej obudowy (ze względu na efektowną, minimalistyczną formę), choć wiele osób decyduje się na ich zamontowanie w atrakcyjnym kloszu – np. materiałowym, metalowym lub z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

Co istotne, w sklepach znajdziemy nie tylko wersje tradycyjne, ale także LED. Całkiem dużą popularnością cieszą się ponadto wyjątkowo oryginalne egzemplarze rurkowe (w kształcie długiej tuby), które pomagają w stworzeniu przytulnego klimatu i jednocześnie skutecznie wzbogacają aranżację. Bez problemu współpracują ze standardowymi ściemniaczami światła, dzięki czemu można precyzyjnie regulować jego moc. Na uwagę zasługują również duże żarówki dekoracyjne w kształcie kuli, wyposażone w specyficzny trzonek i charakteryzujące się lekko przydymionym, żółtawym kolorem szkła. Sprawdzą się one idealnie w salonie, gabinecie czy kuchni.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − czternaście =