Jak dbać o włosy, skórę i paznokcie?
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak dbać o włosy, skórę i paznokcie?

Zdrowe włosy, skóra i paznokcie świadczą o zdrowym organizmie. W jaki sposób zadbać o ich zdrowie i urodę?

Dieta dobra dla tych części ciała powinna być bogata w witaminy i minerały. Najlepszymi źródłami będą warzywa i owoce bogate w witaminę A, B5, C, H oraz żelazo i cynk. Równie ważne jest także spożywanie dużej ilości wody, która zapobiegnie wysuszeniu organizmu oraz przyjmowanie zdrowych tłuszczy, które są m.in. w orzechach, pestkach, awokado.

Żeby zachować zdrowe włosy warto także zrezygnować z niektórych urządzeń takich jak np. suszarka, prostownica i lokówka. Działanie wysokiej temperatury jest mocno wyniszczające. Tak samo warto unikać farbowania włosów.

Nadużywanie kosmetyków również jest szkodliwe dla organizmu. Jeśli używane są w niewielkiej ilości, nie jest to problemem, jeśli jednak na skórę i włosy nakładane jest kilka warstw różnych specyfików zatykających pory i utrudniających komórkom oddychanie, wiadome jest, że nic dobrego z tego nie wyniknie.

Ruch to zdrowie. To powiedzenie sprawdza się także jeśli chodzi o skórę. Dzięki wysiłkowi fizycznemu jest ona lepiej ukrwiona i dotleniona, a wszelkie szkodliwe substancje wyjdą z potem na zewnątrz.

Suplementy diety. Jeśli ktoś nie posiada zbyt wiele czasu na przygotowanie bogatych, różnorodnych posiłków, warto wspomóc się suplementami diety. Nie mogą one zastąpić wszystkich zdrowych dań, jednak znakomicie posłużą w uzupełnianiu organizmu w potrzebne witaminy i materiały. Jedną z firm produkujących wysokiej jakości suplementy diety dla naszych włosów, skóry i paznokci jest Solgar.

Masz problemy trawienne? Sprawdź suplement diety Betaina.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto wymienić olej w skrzyni biegów?
Czy warto wymienić olej w skrzyni biegów?
Jeśli poważnie podchodzisz do swojej jazdy, wymiana oleju nie jest czymś, na czym można skąpić. Jeśli minęło już trochę czasu […]
Jak zorganizować przeprowadzkę Polska Anglia?
Jak zorganizować przeprowadzkę Polska Anglia?
Pamiętaj o formalnościach Podstawowym etapem powinno być spełnienie wszelkich procedur połączonych z wyprowadzką. Należałoby sprawdzić ważność naszych dokumentów: – dowodu […]
Redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej – czy jest to możliwe bez ćwiczeń?
Redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej – czy jest to możliwe bez ćwiczeń?
Chcesz schudnąć, ale nie masz czasu na wysiłek fizyczny, a może ćwiczenia nie przynoszą pożądanego efektu i borykasz się z […]
Ostatnie wpisy