Koszty ogrzewania przy pompach ciepła
Rynek nieruchomości
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koszty ogrzewania przy pompach ciepła

Ogrzewanie pomieszczeń i wody należy do najbardziej koszto gennych procesów w codziennej eksploatacji domu. Często więc zastanawiamy się nad tym jak obniżyć rachunki za ciepło i zwracamy się ku alternatywnym metodom ogrzewania domu, jak energia odnawialna. Jak jednak wyglądają rzeczywiste koszty ogrzewania przy pompach ciepła?

Z przeprowadzonych dotąd analiz wynika, iż pompy cieplne są jednymi z najbardziej ekonomicznych sposobów podgrzewania wody oraz podwyższania temperatury w pomieszczeniach. Poza niskimi kosztami eksploatacyjnymi dochodzi kolejna zaleta – w pełni niezależny, nie wymagający obsługi system pracy. Niestety koszt instalacji oraz zakupu takiego urządzenia jest wysoki (nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych), zatem inwestycja zwrócić się może dopiero po latach.

Pamiętajmy, że kwestia oszczędności zależna jest tak naprawdę od prawidłowego doboru pompy (zwłaszcza jej mocy) do wielkości naszych pomieszczeń. W związku z tym, że przez większą część roku pompa nie będzie bardzo obciążona, zaleca się kupno raczej urządzeń o mniejszej mocy – natomiast w sytuacji gdy pojawi się potrzeba zwiększenia intensywności pracy, wystarczy dokupić dodatkową grzałkę, co będzie zdecydowanie ekonomiczniejszym rozwiązaniem niż zakup sprzętu o zbyt dużej mocy. Rzeczywiste całoroczne koszty centralnego ogrzewania oraz przygotowania wody z wykorzystaniem pompy cieplnej wynoszą ok. 2000-3000 tysięcy, co w porównaniu z ogrzewaniem kotłem kondensacyjnym, pozwala nam na zaoszczędzenie 100% kosztów, natomiast w porównaniu z kotłami olejowymi – nawet do 300 – 400%.

Jeśli zdecydujesz się na pompy ciepła, poszukaj w Internecie najlepszych okazji. Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazy typu: “pompy ciepła Katowice”, czy “ montaż pomp ciepła w Częstochowie” na pewno znajdziesz wiele ciekawych ofert.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Hospicja – działanie i formy pomocy
Hospicja – działanie i formy pomocy
Hospicja są niesamowitymi instytucjami. Choć wielu z nas nie ma z nimi do czynienia na co dzień, to często w […]
Słodki prezent na urodziny – co warto wręczyć?
Słodki prezent na urodziny – co warto wręczyć?
Urodziny to wyjątkowa okazja, kiedy chcemy obdarować kogoś nam bliskiego czymś unikalnym. Warto wybierać takie prezenty, które będą wysokiej jakości, […]
Rodzaje terapii, które pomogą wyzbyć się migreny
Rodzaje terapii, które pomogą wyzbyć się migreny
Migrena to coś więcej niż zwykły ból głowy. Jej siła potrafi wyłączyć z codziennego funkcjonowania, powodując takie dodatkowe objawy, jak […]
Ostatnie wpisy