Dom i wnętrze

Jakich firan potrzebuje Twoje mieszkanie?

Staranny dobór dodatków do mieszkania potrafi sprawić, że każde mieszkanie może stać się wygodniejsze, ładniejsze i przede wszystkim – spersonalizowane. Odpowiednie materiały, kolory oraz wzory stosowane w dekoracjach okna nadają pomieszczeniom wiele uroku. Firany warto dobierać, kierując się stylem wnętrza, jak również materiałem ich wykonania.

Dobieranie firanek do aranżacji wnętrza

Dokonując wyboru wzoru firanek, należy sugerować się po pierwsze tym, do czego będzie przeznaczone dane pomieszczenie, a także w jakim stylu zostało urządzone. Dobrze dobrane firany mogą spowodować, że zamaskowane zostaną wady danego wnętrza. Mogą je rozjaśnić bądź podkreślić wystrój. Każdy styl ma swoje plusy i minusy. Koniecznie jednak należy pamiętać, by firany pasowały do zasłon oraz by nie psuły wystroju wnętrz danego pokoju. Bardzo dobrym pomysłem jest dobranie ich do koloru ścian i mebli w pomieszczeniu.

Wybór firan a materiał ich wykonania

Firany mogą być wykonywane z różnych tkanin, a każda z nich będzie posiadać inne właściwości. Jedne bardziej przepuszczają światło, inne cechują się np. łatwością prasowania. Jeszcze inne zaś dają pole do popisu osobom lubiącym różnego rodzaju ozdabianie. Najczęściej używa się firanek wykonywanych z tiulu, woalu, koronek czy organtyny. Modne są również firany z gipiurą. Jest to mało przejrzysta koronka służąca do wykonywania firan klockowych. Gipiura używana jest najczęściej jako element ozdobny do wykończeń firanek. Sama w sobie świetnie nadaje się do pomieszczeń, takich jak łazienki, jako że doskonale chroni prywatność.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + dziesięć =